امنیت رمزارزها – صرافی اینترنتی و ارزدیجیتال

آموزش افزایش امنیت در رمزارزها – صرافی اینترنتی و ارزدیجیتال برای ورود به بازار ارز جهانی – راهنمای افزایش امنیت خرید و فروش بیت کوین

زندگی ما اینترنتی شده و در نتیجه بحث امنیت بخش‌های گسترده تری از زندگی ما را در بر می‌گیرد و ما نیاز بیشتری به انواع ابزارها و روش‌های افزایش امنیت بر دارایی خود را داریم. در واقع این روزها حتی پول هم بصورت دیجیتالی شده که نمونه ابتدایی آن همان بانکداری اینترنتی می‌باشد که دارایی و سرمایه ما در بانک در واقع ارقام و اعداد دیجیتالی هستند و نه یک پول کاغذی! که پلیس فتا در ایران نکات مهمی‌را برای حفظ و نگهداری از دارایی ما در بانکداری اینترنتی که برای دسترسی به آن از سایت و انواع اپلیکیشن استفاده می‌کنیم هشدارهای زیادی داده است.

امنیت رمزارزها – صرافی اینترنتی و ارزدیجیتال

ما اینروزها با نوع جدیدی از دارایی دیجیتال روبرو هستیم که همان ارزدیجیتالی یا همان رمزارز می‌باشد که خودش دنیای بسیار گسترده ای بوده و بازار بسیار بزرگی را شامل می‌شود. رمزارزها در ابتدا به بیت کوین خلاصه می‌شد که در پی ان انواع رمزارزها از جمله اتریم، تتر، لایت کوین، بیت کوین کش، ترون، شیبا و هزاران هزار رمزارز دیگری پدید آمدند که و هر روزه نوع تازه ای از رمزارزها وارد بازار رمزارزها می‌شود، اما همچنان بیت کوین پادشاه رمزارزها بالاترین ارزش را در میان تمام رمزارزهای بازار در اختیار دارد، اما گفته می‌شود ممکن است در آینده اتریوم بدلیل کاربردهای فراوانی که دارد به قیمت بیت کوین نزدیک شود.

و در این بین ایرانیان زیادی هم وارد دنیای رمزارزها شده اند که البته بدلیل اینکه بازار رمزارزها بسیار پرریسک هست نیاز به اطلاعات مهمی‌داریم تا با آگاهی وارد این بازار پرریسک شویم. اما توجه به امنیت در بازار رمزارزها برای ایرانیان اهمیت و نمود بیشتری دارد، زیرا اول اینکه مورد تحریم هستند و بعد اینکه ارزش پول کاغذی ایرانیان( ریال – تومان) هر روزه در حال کاهش می‌باشد و طبیعتا میل به ورود به بازار ارز دیجیتال در بین ایرانیان بیشتر می‌شود.

امنیت رمزارزها – رفع مشکل تحریم ایرانیان

آی پی ایرانی در 99% مراکز تجارت الکترونیکی دنیا تحریم می‌باشد، پس بسیار مهم است که از ابزار تغییر آی پی مناسب استفاده کنیم که در الویت اول VPS یا همان سرور مجازی میباشد. اما از آنجا که داشتن یک سرور مجازی خارجی با هزینه‌های دلاری گران می‌باشد و برای کاربران تازه وارد به دنیای رمزارزها شاید به صرفه نیست که هر ماه هزینه وی پی اس بدهند از این رو می‌توان با هوشیاری و دقت از وی پی ان VPN یکی از مهم ترین ابزارها برای افزایش امنیت دارائی ایرانیان می‌باشد استفاده کرد.

امنیت رمزارزها – رفع مشکل تحریم ایرانیان – انتخاب کیف پول و صرافی مناسب

اما در مرحله بعدی انتخاب کیف پول مناسب و همچنین صرافی اینترنتی در زمینه تبادل رمزارزها اهمیت بنیادی دارد، برای نمونه صرافی بایننس مدتی پیش ایرانیان را از لیست مشتریانی که سرویس می‌دهد حذف کرد و این یعنی خطر فریز شدن یا از دست رفتن سرمایه دیجیتالی ایرانیان داخل کشور.

در این راستا استفاده از یک کیف پول معتبر مانند اکسدوس و یک صرافی اینترنتی معتبر مانند کوکوین پیشنهاد می‌شود. دلیل اهمیت انتخاب کیف پول کوکوین این است که در صورتی که برای کیف پول رمزارز شما هر مشکلی پیش بیایید با 12 کلمه کلیدی که در اختیار شما قرار می‌دهد می‌توانید موجودی کیف پول خود را دوباره بازیابی نمایید.

همچنین در صرافی کوکوین نیز فراموش نکنید که رمزی که برای انجام معامله نیاز است Trading Password را فعال نمایید و همچنین رمز ورود با اپلیکیشن رمزساز گوگل Google Authenticator که یک برنامه راستی آزمائی برای ورود دو مرحله ای است را فعال کنید.

انتخاب شبکه انتقال رمزارز

انتخاب درست شبکه انتقال رمزارز از کیف پول به صرافی و برعکس اهمیت زیادی دارد. برای نمونه کارمزد انتقال شبکه‌ها گاه تفاوت زیادی با هم دارند و انتخاب درست یک شبکه انتقال پول در بلند مدت به سود شما می‌باشد. برای نمونه و بطور خیلی خلاصه انتقال پول از شبکه ترون و روی TRC20 کارمزد بسیار کمتری در پی دارد.

از سوی دیگر انتخاب درست شبکه انتقال پول و رمزارز می‌باشد و چنانچه روش انتقال پول شما در دو سمت دریافت و پرداخت یکی نباشد پول شما در بلاک چین گم شده و در حد بسیار بسیار بالای یقابل بازیابی و برگشت نخواهد بود.!

برای نمونه اگر می‌خواهید تتر خریداری کنید، شاید بهتر باشد که ترون TRX خریداری کنید و البته فوری تبدیل به رمزارز مورد انتخاب خود کنید. همچنین اگر یک کاربر تازه وارد هستید بداندی که اگر رمزارز شما ترون است حتما باید جایی که می‌خواهید پول خود را انتقال دهید هم ترون باشد.

برای نمونه دیگر اگر می‌خواهید روی شبکه TRC20 انتقال دهید مطمئن باشید که مقصدی که می‌خواهید رمزارز را انتقال دهید از این سامانه پشتیبانی می‌کند. و اینکه رمزارزی که بر روی TRC20 است را نمی‌توان روی ERC20 انتقال داد که البته اگر هم دو طرف را ERC20 انتخاب کنید بدانید که کارمزد انتقال ERC20 بسیار بیشتر از TRC20 می‌باشد.

سایت ارزجهانی

www.ArzeJahani.ir

درباره ارز جهانی

اخبار و دنیای رمزارزها ، آموزش ارزدیجیتال، خرید و فروش بیت کوین و کلیه رمزارزها در سایت اینترنتی ارزجهانی

همچنین ببینید

دستور بایدن برای ایجاد بررسی دلار دیجیتالی

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به دولت برای بررسی ایجاد دلار دیجیتال و مخاطرات رمزارزها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *