هک رمزارز – سرقت ارزدیجیتال

اخبار مربوط به هک رمزارز – سرقت ارزدیجیتال در کره شمالی

می‌گویند ارزدیجیتال یا همان رمزارز یک پول غیرمتمرکزاست و به این خاطر زیر قدرت هیچ دولت یا سازمانی قرار ندارد! اما واقعیت اینست که حتی ارزش رمزارزها را می‌توان با بازیهای مختلف از سوی بازیگران کلان بازار ارزدیجیتال افزایش یا کاهش داد.

از سوی دیگر گفته می‌شود رمزارز زیر نظر هیچ سازان یا دولتی نیست و این آزادی خوب است، اما از سوی دیگر نگرانی از بابت، هک، سرقت، پولشوئی افزایش می‌یابد.

برای مثال در تازه ترین خبرها خبرگزاری رویترز ادعا کرده که به یک نسخه محرمانه از گزارش سازمان ملل دست یافته که عنوان می‌کند که کره شمالی با هک و سرقت رمزارزها هزینه پیشبرد خدمات موشکی خود را بدست آورده است! این گزارش می‌افزاید کارشناسان سازمان ملل دست کم ۳۵ حمله اینترنتی هکرهای کره‌شمالی به مؤسسات مالی و مبادله رمزارز در ۱۷ کشور را بررسی می‌کنند.

امنیت یا آزادی؟

در بازار رمزارزها به راستی کدام مهم تر است؟ امنیت تجارت رمزارزها یا آزادی تبادل؟ آیا نمی‌توان هر دو را با هم داشت؟

امنیت برای دولتها مهم تر است و آزادی و البته امنیت برای شهروندان. اما بحث درامدزائی از بازار بسیار گسترده رمزارزها اهمیت ویژه ای برای دولتها دارد. برای نمونه اداره امور مالیاتى، پرداخت و گمرک بریتانیا HMRC از صرافی‌های ارزدیجیتال همچون کوین بیس Coinbase، eToro و CEX.io این کشور درخواست کرده تا نام و تراکنشهای مشتریان خودشان را به این سازمان ارائه دهند. این درخواست بمنظور شناسائی فرارهای مالیاتی توسط شهروندان این کشور صورت می‌پذیرد !

در زمینه اهمیت امنیت در رمزارزها همین بس که یک ارزدیجیتال هیچ تضمینی برای بازگشت پول هک شده یا سرقت شده ندارد و امکان ردگیری سارق یا هکر نیز وجود ندارد.

در کل اینکه هر چیزی می‌تواند هم فرصت باشد هم تهدید، اما نکته مهم اینست که با مدیرت درست می‌توان تهدید را به فرصت تبدیل کرد و یا مدیریت و برنامه ریزی غلط یک فرصت را تبدیل به یک تهدید بصورت فرصت رقابتی برای کشورهای دیگر ایجاد کرد. برای مثال هجوم ماینرهای چینی به ایران برای استخراج رمزارز.

سایت ارز جهانی

www.ArzeJahani.ir

درباره ارز جهانی

اخبار و دنیای رمزارزها ، آموزش ارزدیجیتال، خرید و فروش بیت کوین و کلیه رمزارزها در سایت اینترنتی ارزجهانی

همچنین ببینید

بلیطکوین در برزیل! بیت کوین به عنوان بلیط اتوبوس

بلیطکوین در برزیل! بیت کوین به عنوان بلیط اتوبوس

بلیطکوین در برزیل! پذیرش بیت کوین به عنوان بلیط اتوبوس در یکی از شهرهای برزیل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *