10هزار بیت‌کوین برای خرید 2 عدد پیتزا – پیتزا بیت‌کوین

روز پرداخت 10هزار بیت‌کوین برای خرید 2 عدد پیتزا Bitcoin Pizza Day مبارک! بپیتزا بیت‌کوین – «روز پیتزای بیت‌کوینی»

شاید پیتزا خوشمزه ترین غذای این روزهای دنیای ما باشه. البته با همه زیانهائی که برای سلامتی داره! اما تصور کنید یک نفر برای خرید پیتزا 10 هزار بیت‌کوین پرداخت کرده. درسته پیتزا خیلی لذیذه اما پرداخت 10 هزار بیت‌کوین به ارزش الان Bitcoin یعنی 77 میلیون دلار آمریکا اونم با قیمت دلار 15 هزار تومنی دیگه جشن گرفتن نداره بلکه یه نوع دیوانگیه ناشی از گرسنگی زیاده ! و نیازی به جشن گرفتن نداره! اما مردم دنیا این روز رو جشن می‌گیرن!

اما همه داستان این نیست در واقع یک فرد گرسنه ای 10 سال قبل 10 هزار بیت کیون پرداخت کرد تا دو تا پیتزا خریداری کنه و چون این اولین خرید یک کالای فیزیکی با ارز دیجیتال بود هر ساله جشن گرفته می‌شه!

Crypto Industry Celebrates Annual Bitcoin Pizza Day

خریدار پیتزا در 22 May 2010 لازلو‌هانیکز (Laszlo Hanyecz) که البته یک آدم معمولی نبود، بلکه یک برنامه‌نویس و توسعه‌دهنده‌ی بیت‌کوین بود که در تالار گفتگوی بیت کوین به یکی دیگه از کاربرا پیشنهاد خرید پیترا با بیت کوین رو داد.

و 9 ماه بعد که یک بچه انسان در رحم مادر پرورش پیدا می‌کنه و کامل می‌شه و به دنیا میاد ارزش یک بیت کوین به یک دلار آمریکا رسید که به این معنی بود دو پیتزا 9 ماه بعد دارای ارزشی معادل 10 هزار دلار آمریکا شد! و 5 سال بعدش به 2.4 میلیون دلار ! و امروز اون دو پیتزا 76 میلیون دلار ارزش داره!

و البته این قیمت پیتزا شاید امروز بیرزه ! چون نقطه مهمی‌بود برای رمزارز بیت کوین و باعث شد یک ارز دیجیتالی قدرت خرید یک کالای واقعی و فیزیکی رو کسب کنه!

به راستی چه کسی قیمت بیت کوین و ارزش بیت کوین رو پیش بینی می‌کرد؟

خب طبیعیه کسی که میلیاردر دنیای امروزه و برای خرید 2 عدد پیتزا 10هزار بیت کوین پرداخت نکرده!

اختصاصی سایت ارز جهانی

www.ArzeJahani.ir

درباره ارز جهانی

اخبار و دنیای رمزارزها ، آموزش ارزدیجیتال، خرید و فروش بیت کوین و کلیه رمزارزها در سایت اینترنتی ارزجهانی

همچنین ببینید

هک رمزارز – سرقت ارزدیجیتال

اخبار مربوط به هک رمزارز – سرقت ارزدیجیتال در کره شمالی می‌گویند ارزدیجیتال یا همان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *