دولت ایران استخراج رمزارز را قانونی اعلام کرد

کمیسیون اقتصادی دولت ایران استخراج رمزارز و ورود دستگاه‌های ماینر ارزهای دیجیتال را قانونی اعلام کرد

چندروز قبل خبری مبنی بر جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس درباره رمزارزها داشتیم. نکته مهم در این جلسه حضور مسئولانی از کابینه دولت بودند و خبرخوب اینکه در مدت زمان بسیار کمی‌ پس ازآن جلسه کمیسیون اقتصادی دولت استخراج رمزارزها را قانونی اعلام کرده و بانک مرکزی را موظف کرد تا ظرف سه ماه آینده مقدمات تولید رمزارز در کشور را فراهم نماید.

البته آقای فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد اعلام کرد که پیش‌نویس طرح ساماندهی ارز دیجیتال در ماه پایانی سال ۹۷ در کمیسیون اقتصادی دولت تصویب شده و باید در هیئت دولت به تصویب برسد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست کمیسیون اقتصادی دولت اعلام کرد که ارزهای دیجیتال به عنوان یک صنعت به رسمیت شناخته شده و وزارت صنعت نیز مسئول مجوزدادن برای استخراج رمزارز شده است

وزیر نیرو هم اعلام کرد که مصرف برق مزارع استخراج رمزارز باید در حد متعارف و بر اساس استاندارد و توجه به زمان پیک مصرف برق باشد. به بیان دیگر در برخی اوقات که استفاده از برق در ایران در کمترین حالت قرار داشته قیمت برق هم در کمترین حالت محاسبه قرار داشته و بهترین زمان برای استخراج رمزارزهایی مانند بیت کوین می‌باشد. در این راستا الیاس حضرتی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس نیز در اختیار قراردادن دستگاه‌های 3 زمانه‌ به استخراج کنندگان رمزارز خبر داد که بصورت اتوماتیک برق ماینرها را در اوج مصرف برق خاموش می‌کنند.

در رویدادی نادر موضوع رمزارزها بطور همزمان از سوی دولت و مردم مورد حمایت قرار گرفته که به نظر می‌رسد دلیل حمایت دولت از رمزارزها تحریمهای بین المللی پولی و مالی علیه ایران و همچنین کاهش بی سابقه ارزش پول ملی دلیل توجه دولت و مردم به موضوع استخراج رمزارزها شده است.

و در یک گام جلوتر در اخبار انگلیسی اعلام شد که بانک مرکزی ایران به زودی رمزارز با پشتوانه طلا را روانه بازارهای رمزارزها خواهد کرد! اما از سوی دیگر دولت امریکا اعلام کرده که هرگونه نقل و انتقال ارز، حتی رمزارزها از داخل ایران را مورد پیگرد قرار خواهد داد.

حال باید دید خبر این قانون که باعث استخراج بیشتر ارز دیجیتال توسط مردم در سطح کلان می‌شود چه تاثیری بر روی بازار جهانی رمزارزها خواهد گذاشت.

البته رویترز گزارش داد که همزمان و روز گذشته هیئت دولت هند کریپتوها را ممنوع کرده و به دولت هند پیشنهاد داده که هر نوع دادو ستدی که ب رمبنای دارایی‌های رمزنگاری شده باشد را تحریم کند. البته اول جولای، وزیر امور خارجه هند اعلام کرده بود که در هند قانونی که به طور قطعی استفاده از رمز ارزها را ممنوع کند وجود ندارد.

سایت ارز جهانی

www.ArzeJahani.ir

درباره ارز جهانی

اخبار و دنیای رمزارزها ، آموزش ارزدیجیتال، خرید و فروش بیت کوین و کلیه رمزارزها در سایت اینترنتی ارزجهانی

همچنین ببینید

هک رمزارز – سرقت ارزدیجیتال

اخبار مربوط به هک رمزارز – سرقت ارزدیجیتال در کره شمالی می‌گویند ارزدیجیتال یا همان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *