بازداشت زن و شوهر آمریکایی در ارتباط با سرقت «۴.۵ میلیارد دلار» بیت‌کوین

پلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی، از بازداشت یک زوج آمریکایی در ارتباط با سرقت ۴.۵ میلیارد دلار بیت‌کوین در سال ۲۰۱۶ خبر داد.

این زوج متهم به دسیسه برای پولشویی ارزهای مجازی هستند که در جریان حمله سایبری سال ۲۰۱۶ به سایت تبادل ارز مجازی «بیت‌فینکس» سرقت شده بود.

اف‌بی‌آی روز سه‌شنبه ۱۹ بهمن‌ اعلام کرد با ردیابی نقل‌وانتقالات بیت‌کوین توسط هکرها و بازداشت این زوج، توانسته که ۳.۶ میلیارد دلار ارز مجازی سرقت‌شده را ضبط کند.

این بزرگترین پرونده سرقت ارز مجازی است که در آمریکا گشوده شده و قرار است روند رسیدگی به اتهامات ایلیا لیشتن‌اشتاین ۳۴ ساله و همسرش هیتر مورگان ۳۱ ساله، ساکن منهتن نیویورک، ظهر روز سه‌شنبه به وقت محلی آغاز شود.

لیزا موناکو معاون دادستانی کل آمریکا می‌گوید این پرونده نشان می‌دهد که ارز مجازی نمی‌تواند به بهشتی امن برای مجرمان تبدیل شود.

او گفت بازداشت این زوج نشان داد که جرایم در پیوند با ارزهای دیجیتال قابل ردیابی است.

در جریان حمله هکرها به سایت بیت‌فینکس در سال ۲۰۱۶ حدود ۷۱ میلیون دلار بیت‌کوین سرقت شد و این حادثه به قدری مهم بود که همان زمان ارزش بیت‌کوین ۲۰ درصد افت کرد.

از سال ۲۰۱۶ تاکنون ارزش بیت‌کوین با شتاب چشمگیری افزایش یافته و ارزش کنونی ارزهای دیجیتال سرقت شده به ۴.۵ میلیارد دلار رسیده است.

دادستانی آمریکا می‌گوید کل ارزهای دیجیتال سرقت شده توسط هکرها ۱۱۹ هزار و ۷۵۴ بیت‌کوین بوده که ۹۴ هزار بیت‌کوین به ارزش ۳.۶ میلیارد دلار ضبط شده است.

این زوج در صورت اثبات جرم تا ۲۰ سال حبس در انتظارشان است.

درباره ارز جهانی

اخبار و دنیای رمزارزها ، آموزش ارزدیجیتال، خرید و فروش بیت کوین و کلیه رمزارزها در سایت اینترنتی ارزجهانی

همچنین ببینید

بلیطکوین در برزیل! بیت کوین به عنوان بلیط اتوبوس

بلیطکوین در برزیل! بیت کوین به عنوان بلیط اتوبوس

بلیطکوین در برزیل! پذیرش بیت کوین به عنوان بلیط اتوبوس در یکی از شهرهای برزیل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *