چشم انداز رمزارزها و قانونی شدن در مجلس ایران

چشم انداز رمزارزها و بررسی ارزهای دیجیتال و وضع قوانین در کمیسیون اقتصادی مجلس برای قانونی شدن ارزهای دیجیتال در مجلس ایران

رمزارزها زیربنای اقتصاد جهانی را که با اینترنت بسیار کوچک شده را تشکیل خواهند داد، بزرگی بازار رمزارزها فراتر از یک اقتصاد یا پول یک کشور است . به این خاطراست ایجاد محدودیت و ممنوعیت نه تنها راهکار درستی نیست، بلکه مردم را از سرعت رشد مردم را برای استفاده از دستاوردهای فناوریهای نوین جهانی دور کرده و فرصت را برای کار قاچاق فراهم می‌کند.

کریپتوکارنسی یا همان رمزارزها اساس تجارت الکترونیکی را پایه گذاری خواهند کرد و بسیار مهم است که ایران هم با وضع قوانین مدرن و پیشرفته سهم خود را مخصوصا در این تحریم داشته باشد.

همانطور که در نوشتار قبلی با عنوان ” قانون استخراج بیت کوین در ایران و راهکارهای ارائه شده ” گفته شد متاسفانه عده ای که مسئول هم هستند هر اظهار نظر منفی درباره دنیای رمزارزها می‌کنند، بدون اینکه آگاه باشند چه تاثیر منفی روی زندگی مردم گذاشته و چه فرصتهای اقتصادی و درامدزائی را ازدست مردم می‌گیرند تنها با حرف زدن بی موقع !

اما در یک خبر خوب اینکه کمیسیون اقتصادی مجلس ایران روز دوشنبه آخرین روز تیر 1398 موضوع رمزارزها را بررسی خواهد کرد.

چشم انداز رمزارزها و قانونی شدن ارزهای دیجیتال در مجلس ایران
چشم انداز رمزارزها و قانونی شدن ارزهای دیجیتال در مجلس ایران

نکته مهم در این جلسه دعوت از مسئولانی است که برای تدوین یک قانون جامع و کامل به وجود آنها نیاز است. برای مثال برای جلسه روز دوشنبه از وزیر اقتصاد و دارائی، رئیس کل بانک مرکزی، وزیر نیرو، وزیر صنعت، معدن و تجارت ، رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس و رئیس دیوان محاسبات برگزار شود. و به نظر می‌رسد که مجلس گام‌های جدی در زمینه تدوین قانون ارزهای دیجیتال برداشته است.

به نظر می‌رسد قانون جامع و کاملی آماده شود که بدیهی است با آزمون و خطا و بهبود مستمر، به روزتر و کاراتر خواهد شد که در راه استفاده گسترده تر از رمزارزها و بلاک چین کاربرد داشته باشد، نه محدود کردن و ایجاد فرصت رقابتی برای سایر کشورها برای حضور قاچاق در ایران.

به روز شده

کمیسیون اقتصادی مجلس با طرح محاسبه برق برای استخراج بیت کوین با نرخ صادراتی موافقت کرد.

سایت ارز جهانی

www.ArzeJahani.ir

درباره ارز جهانی

اخبار و دنیای رمزارزها ، آموزش ارزدیجیتال، خرید و فروش بیت کوین و کلیه رمزارزها در سایت اینترنتی ارزجهانی

همچنین ببینید

هک رمزارز – سرقت ارزدیجیتال

اخبار مربوط به هک رمزارز – سرقت ارزدیجیتال در کره شمالی می‌گویند ارزدیجیتال یا همان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *