صرافی ایرانی رمزارزها – دولت – رمزارز ملی

درباره صرافی‌های ایرانی فعال در بازار رمزارزها – نقش دولت و رمزارز پیمان و رمزارز ملی

بدلیل کاهش ارزش پول ملی کمتر کسی هست که با نام بیت کوین آشنا نباشه. در واقع ایرانیانی که هر روز سرمایه خود رو آب دیده تر از روز قبل می‌دیدن در پی بازاری بودند که سرمایه زندگیشون رو حفظ کنند و به همین خاطر هر از چندگاهی وارد یک بازار می‌شدن. بازارهایی مثل سکه، طلای نو و طلای دست دم، دلار، بورس، خرید خودرو و…

و ورود به دنیای رمزارزها تازه ترین و جدید ترین راهکار برای فرار از بین رفتن دارائیشون هست. اما نکته مهم آگاهی درباره این بازار بسیار پرریسک هست که مثل بازار بورس فریب نخورن!

اینروزها قیمت بیت کوین بسیار ریزش کرده و در پی خود همه آلت کوین‌ها و سایر رمزارزها رو هم کاهش کرده و فعلا تا این زمان یعنی 29 آذر 1400 روی قیمت 46.320 دلار (تتر) هست. البته نکته مهم تر از ورود به بازار رمزارزها، آشنایی با مسائل امنیتی و حفاظت از دارایی دیجیتالی هست که اگه مراقب نباشیم ممکنه هک بشه، به سرقت بره و یا از سوی صرافی خارجی و بدلیل تحریم ایران سرمایه شما بلوکه یا فریز بشه! (راهنمای امنیت رمزارزها را بخوانید)

رمزارز پیمان و رمزارز ملی

چنانچه کاربر حرفه ای بازار رمزارزها باشید احتمالا نام رمزارز پیمان رو شنیدید که البته هنوز بصورت قطعی اجرائی نشده. این رمزارز که شرمت ققنوس مالک اون هست با همکاری چهار بانک ایرانی یعنی بانک پاسارگاد، بانک ملت، بانک ملی، بانک پارسیان و همچنین با همکاری هلدینگ‌های فناوری اطلاعات آن‌ها شکل گرفته.

درباره رمزارز پیمان گفته شده پشتوانه این رمزارز ایرانی طلا هست و توکن اولیه بصورت طلا و در اندازه یک ملیارد واحد صادر میشه! و در آینده در فرابورس هم عرضه خواهد شد و شرکت ققنوس در پی جلب نظر بانک‌های بیشتری برای همکاری در زمینه رمزارز پیمان هست. مدیرعامل شرکت ققنوس ادعا کرده در صورت ورود مردم و بانک‌ها به رمزارز پیمان شاهد افزایش سرعت تراکنش‌ها و تسهیل در بستر تراکنش‌های بانکی باشیم.

درباره رمزارز ملی

درباره صرافی‌های ایرانی فعال در بازار رمزارزها – نقش دولت و رمزارز پیمان و رمزارز ملی
درباره صرافی‌های ایرانی فعال در بازار رمزارزها – نقش دولت و رمزارز پیمان و رمزارز ملی

و اما به تازه گی خبری درباره تولید رمزارز ملی توسط بانک مرکزی به گوش رسیده که فعلا در مرحله آزمایشی بوده و توکن و ابزاری جهت پرداخت در تبادلات و تسویه بانکی خواهد بود.

گفته شده واحد این رمزارز ملی بر مبنای ریال خواهد بود و حال پرسش اینست که دولت که قصد داره از تومان به جای ریال استفاده کنه سرنوشت این رمزارز و تعارضی که با ساختار پول کاغذی داره چه خواهد شد. آیا تغییر پول ایران از ریال به تومان به فراموشی سپرده شده؟!

تحریم رمزارز ملی

از سوی دیگه ایران و بانکداری ایران زیر تحریم بین المللی قرار داره پرسش مهم بعدی این هست که این رمزارز ایرانی هم مانند سایر چیزها تحریم خواهد شد یا خیر؟ و اصولا قدرت اجرائی این رمزارز چقدر خواهد بود و استقبال مردم چطور خواهد بود.احتمالا چیزهایی درباره رمزارز ملی ونزوئلا شنیده باشید که پشتوانه اون نفت بود و البته در عمل تا حرف بیشتر پیش نرفت…

صرافی دیجیتال ایرانی

اینروزها چنانچه سایتهای مختلف رو مرور کرده باشید متوجه یک نکته تازه در تبلیغات اینترنتی این وب سایتها خواهید شد و اون تبلیغات بسیار گسترده صرافی‌های دیجیتال ایرانی با نام‌های متفاوت و زیاد هستید! البته من از ورود بازیگران و کارگزاران مختلف در هر عرصه ای استقبال می‌کنم چون رقابت باعث کاهش هزینه‌ها به نفع مردم خواهد شد، اما چند نکته مهم پشت این خبر و داستان و رویداد وجود داره.

اعتبار و امنیت صرافی دیجیتال

پرسش اینه که راهکار و استراتژی صرافی‌های دیجیتال ایرانی در برابر هک و جبران خسارت مشتریان چی هست؟

اول اینکه اعتبار صرافی دیجیتال بسیار مهم هست. چون بدیهیه که مردمی‌که می‌خوان سرمایه و دارائیشون رو در این صرافی تبدیل کرده و یا انتقال بدن باید مطمئن باشن که بعد از بیدار شدن از یک شب طولانی صرافی غیب نشده باشه و سرمایه شون به سرقت نرفته باشه! مخصوصا اینکه گویا خیلی آسون اقامت کانادا رو میدن و دیپورتشون هم آسون نیست!

از طرف دیگه قانون هم تعریف روشنی از صرافی دیجیتالی ارائه نداده و ریسک ورود به این بازار عملا به عهده مردم گذاشته شده! و البته مردم صرافی‌های قدیمی‌و معتبر رو انتخاب می‌کنند که ریسک بسیار کمتری داره.

امنیت صرافی رمزارزها نکته بسیار مهم دیگه ای هست که نرم افزار و اسکریپت صرافی دیجیتال به روز باشه و آپدیت منظم بر اساس ساختارها و استانداردهای روز دنیا داشته باشه که خب هزینه بالایی داره. نکته مهم تر اینکه صرافی‌های بزرگ دنیا تا به حال یک یا چند بار هک شده و دارائی مشتریان اونها به سرقت رفته، البته برخی از این صرافی‌ها با ایجاد صندوق متمرکز و صندوق حمایت از مشتریان، کل خسارت مشتریان رو جبران کردند!

و پرسش اینه که راهکار و استراتژی صرافی‌های دیجیتال ایرانی در برابر هک و جبران خسارت مشتریان چی هست؟

دخالت دولت در بازار رمزارها

درباره مرزارز ملی گفتیم که نشون میده دولت برنامه مفصلی در بازار ارز دیجیتال داره که البته شواهد و اخبار نشون میدن دولت ایران مدتها قبل در بازار رمزارزها فعال بوده!

اما نکته مهمی‌که باعث نگرانی من میشه عدم تسلط و تخصص بخش دولتی بر بازار روز دنیا هست بطوریکه با تصمیمات اشتباه خودش زیان‌های گسترده ای به مردم وارد کرده که انحصار خودرو و بدتر از اون بورس یکی از تازه ترین زیانهایی هست که به مردم وارد شد.

و در پایان نگرانی بزرگ من با این پرسش مطرح میشه که آیا ظهور قارچ گونه و پرتعداد صرافی‌های دیجیتال ایرانی آیا با پشتوانه دولت هست و دولت با هدف و برنامه ریزی خاصی اجاره ظهور این صرافی‌های دیجیتال رو داده و یا…

سایت ارزجهانی

www.ArzeJahani.ir

درباره ارز جهانی

اخبار و دنیای رمزارزها ، آموزش ارزدیجیتال، خرید و فروش بیت کوین و کلیه رمزارزها در سایت اینترنتی ارزجهانی

همچنین ببینید

دستور بایدن برای ایجاد بررسی دلار دیجیتالی

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به دولت برای بررسی ایجاد دلار دیجیتال و مخاطرات رمزارزها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *